Nauta Yachts Design

Sınırlar başarıyı getirir!

 

Massimo , Gino and Mario Pedol 1985 yılında Nauta Yachts Design’ı kurdu.

30 ve 130 feet özel yapım yelkenli teknelerin tasarım ve üretimi alanında uluslararası bir ün kazandılar. Aynı zamanda dünyadaki en büyük özel tekne olan AZZAM’ı da içeren, 180 metreye kadar her boy motor yat tasarımı için de talep aldılar.

Massimo Gino : Tasarımlarımızın ardındaki ayırıcı özellik, şıklık, kullanım kolaylığı, stil, performans, konfor ve navigasyon kabiliyetlerinin dengeli bir şekilde sunulması. Büyük küçük demeden, özel üretimden seri üretime, motor yat ya da yelkenli tüm teknelerde sınırları zorluyoruz ve yapabileceğimiz tüm yenilikleri hayat geçiriyoruz. Özel üretim bir tekne olan Baltic 115 ile herkesi hayran bırakmıştık, şimdi de piyasaya yeni sunduğumuz Oceanis ile gurur duyuyoruz.

 

Böylelikle, her proje diğerlerinin sinerjisinden yararlanıyor. Yaptığımız her işte, kazandığımız tecrübelerden faydalanıyoruz. Sınırları ve çelişkileri yaratıcı güce çevirerek, tekne endüstrisi ve aynı zamanda ev dekorasyonu sektöründeki trendleri takip ederek tasarımlarını Milan’daki ofislerinde geliştiriyorlar.

Nauta Design’ın Beneteau için ilk projesi 2005 yılındaki Oceanis 50 model yelkenliydi. Öyle bir başarıya ulaştı ki talebi karşılamak için üretim bantları ikiye katlandı. Sonrasında Nauta Design Sense’in başarısına da büyük katkıda bulundu.

Massimo Gino :Tabii ki Beneteau ile son projemiz, bundan öncekilerin hepsinden daha iyi. Fakat hala bir sır… Bu tekne tıpkı bir Citroen DS. Citroed DS ilk tanıtıldığında herkes korkmuştu çünkü daha önce 13 adet inovasyona sahip bir arabayı kimse hayal etmemişti. Bu yelkenli de seri üretim bir teknede daha önce görülmemiş özellikleri bir araya getiriyor. Bir öncelikli proje Oceanis 41.1’di. Daha sportif ve yumuşak çizgileriyle seriye yeni bir soluk getirdi. Aynı zamanda Oceanis 41.1, bu boydaki tekneler arasında en büyük master kabin yatağına sahip ilk yelkenli tekne.

 

TASARIMLAR