First 14

Tekne Tasarımı:
Manuard YD
İç Mekan Tasarım:
EP Studio
10.990 € (3 yelken dahil versiyon)

FIRST 14

Tek ya da çift kişi kullanımına uygun olan First 14, yelken yapmayı eğlenceli hale getiriyor. First 14, dizayn ve ergonomiyi öne çıkartan yapısı ile yelken yapmaya başlayanlar için zevkli, ideal ve dayanıklı olmasının yanı sıra, kolay kullanılabilen bir teknedir.

DİZAYN

Sam Manuard tarafından tasarlanmış olan First 14’ün gövdesi en iyi hız ve dengeyi sağlamak üzere yapılandırılmıştır. Farklı mürettebat sayısı ve kilo seçeneğine uygun olacak şekilde tasarlanan First 14, 8.5 ve 21.5 m² arasında değişen yelken alanıyla, her seviyede yelken kullanıcısına hitap edebilir. Konforlu yan oturma alanları ve sökülebilir tekerlekli taşıma seti ile First 14’ün her detayı yelken yapmayı kolaylaştırıyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HERKES İÇİN EĞLENCELİ

Sağlam, sarsılmaz, hızlı ve kolay kullanımı ile First 14 son derece çok yönlü. O her yaş için eğlenceli ve heyecan verici!

  • ÖLÇEKLENEBİLİR
  • HAFİF AMA SAĞLAM
  • ÖLÇÜLÜ KARARLILIK

ÖLÇEKLENEBİLİR

Yelken yaparken ana yelken, jib ve balon alanları küçültülebilir. Jib sarılabilir, anayelken alanı ayarlanabilir ve salma, kişi ağırlığına göre geri alınabilir. Bu basit modifikasyonlar ile yelkenciler sert havalarda denize çıkabilir. “KAT” tipi konfigürasyon (sadece ana yelken) çok kolay bir şekilde tam armaya dönüşebilir (jib+anayelken).

HAFİF AMA SAĞLAM

First 14 sadece 67 kg ağırlığında, bu yüzden bir arabanın çatısında kolaylıkla taşınabilir. Vakum-infüzyon yapısı ağırlığını optimize eder, sağlamlaştırır ve uzun bir ömür sağlar.

ÖLÇÜLÜ KARARLILIK

1.70 m gövde genişliğe sahip First 14'ü kullananlar ne kadar ağır olursa olsunlar herkesin güvende hissetmesi için çok iyi düşünülmüş uzunlamasına bir şekle sahip: O hızlıdır ve burun dalışı yapmaz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Gövde Boyu :
4,30 m
En:
1.70 m
Ağırlık:
67 km
CE Sertifikası:
C - 2
events

BENETEAU TEKNİK SERVİSLERİ

    ETKİNLİKLER

    SERİNİN DİĞER MODELLERİ