First 20

TEKNE TASARIM :
Finot-Conq Architects
BROŞÜR
BAŞLANGIÇ FİYATI 22 580 € (KDV HARİÇ)

FIRST 20

Yirmi yılı aşkın süredir gösterdiği gelişimle hep genç kalmayı başaran First 20, stil sahibi ve hızlı. Modern bir görünüşe sahip First 20, sınıfında en iyi performansa sahip ve çok güvenli. Bu klasik model ile tüm hava koşullarında birinci ligde yarışmanın keyfine varırsınız.

DIŞ TASARIM

First 20, yüksek performanslı Finot-Conq tasarımı gövdesiyle dengeli bir tekne. Istıralyasız direği ile First 20 kare-kesim geniş bir yelken alanına sahip ve Code Zero ve asimetrik balon gibi opsiyonel ekipmanlar sunar. Ayrıca çift dümen palası ve demir locası ile yelkencilerin gözdesidir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

İÇ MEKAN TASARIMI

First 20 duvarsız iç tasarımı sayesinde daha konforlu ve yaşanılabilir bir tekne. Direğin tekne içinden geçmemesi, güverte içinde geliştirilen bir yapı ile sabitlenmesi teknede geniş bir iç mekan sunuyor. Güvertedeki heç ile aydınlık bir iç mekana sahip tekne, dört adet yatağı ve depolama alanları ile geniş çaplı programlara uygun.

 
 

HER AN YELKEN SEYRİNE HAZIR

Eğlenceli ve yüksek performanslı bu 6.50 metrelik yelkenli, yarış için güven verici bir tasarım. Küçük boyutuna rağmen mükemmel özelliklere sahip ve kullanım kolaylığı sebebiyle çok seviliyor.

  • FONKSİYONEL KULLANIM
  • ARMA DONANIM
  • DENGE

FONKSİYONEL KULLANIM

Günlük seyirler ya da kısa geziler için olsun First 20 farklı birçok programa ev sahipliği yapabilir ve farklı deniz koşullarına uyum sağlar. Hareketli salması, dıştan takma motoru teknenin karaya alınmasını ve treyler ile taşınmasını kolaylaştırır. 

ARMA DONANIM

Istıralyasız arma donanımı güvertede sadelik yaratıyor. Kare-kesim ana yelken ile yelken planının amacı basitlik ve performansı bir arada sunmak. Sarma Genoa ve 2016 Code Zero ile First 20 önemli başarılara imza atmaya hazır.

DENGE

First 20, yarış teknesi olmasına rağmen güvenli seyir söz konusu olduğunda kesinlikle ödün vermez. 1.80 metre hareketli salması dengede kalmasına yardımcı olurken orsa seyrindeki performansını arttırmaktadır. 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Tam Boy :
6.40 m
Gövde Boyu :
6.25 m
Genişlik :
2.48 m
Ağırlık :
1245 kg
Max. Motor Gücü (Hp) :
10 CV
Kuyruk Sistemi :
Outboard
CE Sertifikası :
C6/D6
GENEL ÖZELLİKLER
CE Sertifikası C6/D6.
Kokpitte depo.
Dıştan Takma Motor.
Sürgülü tekneye giriş kapısı , ekstra aydınlık.
Forward cabin: - Separating curtain between salon and cabin. - Double berth, removable "net" storage (option) - large locker for storage below berth. Two additional berths in the saloon.
Sink, 35 L fresh water tank + hand pump (option).
Folding saloon table can be sued in the cockpit (option).

BENETEAU TEMSİLCİSİ ARA

    MİMAR VE TASARIMCILAR

    SERİNİN DİĞER MODELLERİ

    EVENT TAKVİMİ