FIRST 24

TEKNE TASARIMI:
Manuard YD
İÇ MEKAN TASARIM:
GIGODESIGN
46.850 € (KDV HARİÇ)

FIRST 24

First 24 yüksek performanslı, taşınabilir, stil sahibi, şık ve hızlı özellikleri ile gezi teknesi sınıfında ön plana çıkıyor. Dört kişilik bir mürettebat ile yarışa uygun, günlük seyirlerde ise 6 ila 8 kişilik seyir kapasitesine sahiptir.

DIŞ MEKAN TASARIMI

Sam Manuard tarafından tasarlanan First 24, çeneli gövdeye sahip, cesur ve modern görünümlü, yüksek performanslı bir safkan. Sabit armasının çoğu, girişte yer alan kilitlere ve iki vince gelir ve trim yapmak çok kolaydır. First 24 orta seviye ve hafif havalarda son derece iyi bir performans sergileyerek 15 knot hıza kadar rahatça ulaşır. Kokpit zemininde yer alan 2 kapak, geniş bir yelken dolabına açılır. Usturmaçalar, küçük bir termal ya da elektrikli motor bu alanda depolanabilir.

events
events
events
events
events
events
events
events

İÇ MEKAN TASARIMI

Güvertenin altında, First 24'ün geniş iç alanında salma dolabının her iki tarafında tek kişilik yataklar ile baş kısımda geniş bir çift kişilik yatak bulunur. Akıllı yerleşim planı sayesinde iki tek yatak, çift kişilik yatağa çevrilebilir. Portatif yemek masası kokpitte veya iç mekanda kullanıma uygundur, tekne yarış için kullanılacağında kendisine ait özel taşıma torbası ile kıyıda bırakılabilir. Ocak ve buzdolabının bulunduğu küçük bir mutfak, tuvalet, güneş panelleri ve elektrik paketi ile tekne tamamen bağımsız hale gelmektedir.

events
events
events
events

A Winner on All Fronts

The First 24 is very easy to handle, with similar sensations to a dinghy at the helm, and she sails a good speeds in all points of sailing. Competitive but compliant, she performs well in regattas while remaining safe and comfortable for coastal family cruising. She has a swing keel that lifts completely, making her readily transportable and easy to launch, so mooring in shallow waters is practicable.

  • Ever on the go
  • Safe
  • Appendage and rigging
  • In-built travel bags-cum-stowage

Ever on the go

The combination of the First 24’s light weight (960 kg) and lifting keel, means she can be towed by car and launched easily from a slipway. With a masting kit, the yacht is ready to sail in under two hours.

Safe

For family crews, the First 24 can be fitted with high guardrails (45 cm) and a bow pulpit. A foam-filled forward triangle also means that she cannot sink.

Appendage and rigging

With the carbon rigging and the lowered 1.9 m keel, the First 24 can be perfectly controlled with a small crew or solo.

In-built travel bags-cum-stowage

Four canvas bags can be used as shelves and travel bags, making boarding and storage on board much simpler.

TEKNİK ÖZELLİKLER

TAM BOY:
7,29 m
GÖVDE BOYU:
7,29 m
EN:
2,50 m
AĞIRLIK:
890 kg
CE SERTİFİKASI :
C - 4

BENETEAU TEKNİK SERVİSLERİ

    ETKİNLİKLER

    SERİNİ DİĞER MODELLERİ