First Yacht 53

TEKNE TASARIMI:
Biscontini Yacht Design
İÇ MEKAN TASARIMI:
Lorenzo Argento
GÜVERTE TASARIMI:
Lorenzo Argento
Broşürü İndir
482.800 €

FIRST YACHT 53

First Yacht 53, 40 yıllık bir deneyimden yararlanarak tasarlanmıştır. 1977'de BENETEAU tarafından başlatılan First serisinin en son üyesidir. Yüksek performanslı seyri ve daha da fazlasını hedefleyen bu “Lüks Performanslı” yelkenli tekne, eğer tekne yarışlarının da meraklısıysanız, uzman denizciler ve siz istekli bireyler için tasarlanmıştır. İyi dengelenmiş gövdesi, eşsiz heyecanlar için tasarlanmış dümeni, kolay akışlı güverte planı, modern beyaz lake bölmeleri ve yüksek teknolojiyle biçimlendirilmiş ahşaplarla dekore edilen iç dizaynı ile First Yacht 53 yeni nesil First yelkenli teknelerin gerçek anlamda yenilenmesini sağlamıştır.

VIDEO

DIŞ MEKAN TASARIMI

First Yacht 53 klasik ve modern çizgilerin en uyumlu karışımıdır. Ön kısımda bol miktarda yaşam alanı sunan pruva ve 5 metre maksimum genişlikten daha fazla kıç, sağlam ve denize dayanıklı görünümü bütün gözleri teknenin üzerinde toplamayı başarıyor. Kokpit üzerinde hiçbir şeyin ileri doğru hareketi engellememesi için ayrıntılı bir şekilde çalışılmıştır: yan güvertelere kolay erişimi sağlayan çift dümen istasyonlarından yakın mesafeli manevralar, yürüyüş yolunun yakınında tamamen rahatlamak için verilen alan. Gömme güvertesi, düşük kasara, şık ve modern görünümü ile First Yacht 53 şıklığın bütün erdemlerini bünyesinde bulunduruyor. First Yacht 53, en iyi kalite direk ve yüksek donanımlı güverte ile her şeye erişimin her anlamda kolaylaştırılması ile yeni bir dönemin habercisi oluyor.

events
events
events
events

İÇ MEKAN TASARIMI

First Yacht 53’ün içerisinde modern üretim teknikleriyle hazırlanarak biçimlendirilmiş ahşaplar adeta yeniden hayat buluyor. Parlak yüzeyli bu soylu materyal modern ve neredeyse minimalist tik tabanlı beyaz lake bölmeler ile hoş bir tezatlığı yakalamayı başarıyor. Üç çift kişilik kabinde çok sayıda raf ve depolama alanı ve ayrıca birçok korkuluk ve tutamak bulunmaktadır. İç mekandaki en büyük yenilik, salon-dinlenme alanını koltuk ve sehpa ile ve mutfağı ise yemek masası ile ayırmak oldu. Sonuç gerçekten çarpıcı, iyi havalandırılan ve dış cephe ile kolay ve kullanışlı yürüyüş yolu ile iyi etkileşim sağlandığı görülmektedir.

 
 
 
 
 

DENİZİN YAKINLIĞININ TARİF EDİLEMEZ KEYFİ

First Yacht 53’ ün her bir detayında bir birinci kalite standardı bulmak mümkündür, amacımız hızlı lüks seyir standartlarını yeni ve üst seviyeye çıkarmaktır. Sahiplerinin yüksek talepli ihtiyaçlarının yani dümendeki heyecanın, hız tutkusunun ve demirleme ihtiyaçlarının karşılanması ve teknenin suya olabildiğince yakınlaştırılmasını sağlamak ve bunu en mükemmel hale getirmek tam iki yıllık çalışmanın bir ürünü olarak ortaya çıkmıştır.

  • KOKPİT
  • RAHATLATICI
  • SADECE EĞLENCE İÇİN

KOKPİT

Tasarımcı Lorenzo Argento, dümen mahalleri arasındaki hareketin, kolay akışın ve güvertede rahat manevralar için vinç düzenine erişimin kolaylığı üzerine odaklandı. Bir yüzme platformuna dönüşen arka kapağın hemen içerisinde yer alan bot garajında 2,40 m'lik bir bot kolayca yerleştirilebilir.

RAHATLATICI

First Yacht 53 tamamen yeni iç mekan tasarımı, geniş bir koltuk sehpasıyla sizin uzun bir yolculuk için gereken kullanışlı iki farklı ve pratik alana ayrılmıştır: bir dinlenme alanı ve bir yemek alanı.

SADECE EĞLENCE İÇİN

Dümende maksimum heyecanı elde etmeniz için tekne tasarlanırken ağırlığın ve teknenin altındaki dengenin sağlanmasına odaklanıldı. Örneğin, kaldırma kuvveti merkezi eforun merkezine göre hizalandı. Düz bir pruvaya sahip olması onu daha geniş hale getirmesinin yanı sıra ön bölümde maksimum genişliğe sahiptir. 2,5 metre veya 3 metre salma (kurşun döküm) ve çift dümen palası, son derece duyarlı gövdesini mükemmel şekilde kontrol etmeyi mümkün kılar. First Yacht 53 millerce hızı kolaylıkla aşabilen bir gövdeye sahip olmanın verdiği rekabet avantajını gururla taşımaktadır.

SANAL TUR

TEKNİK ÖZELLİKLER

TAM BOY:
17,16 m
GÖVDE BOYU:
15,98 m
GENİŞLİK:
5,00 m
DEPLASMAN:
15 500 kg
YAKIT TANKI KAPASİTESİ:
400 L
TEMİZ SU KAPASİTESİ:
720 L
MOTOR GÜCÜ (Hp) :
110 CV
Propulsion :
Sail drive
CE SERTİFİKASI :
A10/B12/C14

SERİNİN DİĞER MODELLERİ