Oceanis 30.1

GEMİ İNŞA:
Finot - Conq et associés
İÇ DİZAYN:
Nauta Design
GÜVERTE DİZAYN:
Nauta Design
72.000.-€ (21 hp Yanmar motor ile)

OCEANIS 30.1

Oceanis 30.1 ‘de dümen başında yeni deneyimler ve heyecanlar da sizi bekliyor. Bu güçlü, küçük ve akıllı tekne göllerde ve nehirlerde yelken açmanın yanı sıra kıyılarda veya açık denizlerdeki maceralar için sonsuz olanaklar sunuyor.

Video

DIŞ TASARIM

Sert çeneli gövdesi ve iyi oranlanmış ön ve yan güverteleri ile Oceanis 30.1 küçük bir yat gibi görünüyor olabilir ancak Finot-Conq planı, gücü ve basit navigasyonu birleştirdi. Özel bir şekle sahip pruvası, optimize edilmiş ağırlığı, sert kanvas kumaştan square-top anayelkeni ile yelken yaparken her noktada iyi performans sergiliyor. Yeni başlayanlar ya da tek başına yelken açanlar için, otomatik tramola (self-tailing) flok ve tek vinç teknenin kullanımını çok kolaylaştırıyor. Performans isteyenler için Oceanis 30.1 büyük cenova, Code-0 ve asimetrik balon seçeneklerini de sunuyor.

İÇ TASARIM

Oceanis 30.1’de kazanılmış olan birkaç ekstra santimetre ile diğer teknelere göre farklılık yaratılmış. Baş yüksekliğinin içerideki tüm alanlarda 1,98m olması uzun boylu kullanıcıların küçük teknelerde yaşadığı önemli bir sorunu ortadan kaldırmış. İyi ölçülerdeki iki kabinin her birinde uzunlamasına yatak alanları ve açık bir kabin girişi ile alan genişliği iyi kullanılmış. Salonda yer alan iki oturak da iki ekstra yatak alanı olarak kullanılabiliyor. Geniş duş bölmesi marin wc ve duş alanı olarak ikiye ayırılmıştır. Rahat bir eğime sahip basamaklardan içeriye girildiğinde L şeklinde mutfakta alt ve üst kısımda dolaplar, 75 litre buzdolabı ve ocak altında yer alan fırının bulunduğu son derece kullanışlı bir mutfak alanına ulaşılıyor.

 
 
 
 
 
 

HERKES İÇİN

Bu boydaki diğer teknelere göre çok daha büyük yaşam alanları sunan ve sadelik ile kullanım kolaylığına odaklanan yelkenli serisinin bu en küçük yelkenlisi kesinlikle stil sahibi ve hemen yelkene başlamak için çok iyi bir fiyata sahip.

  • TAŞIMA
  • DÜMEN SEÇENEĞİ
  • KOKPİT

TAŞIMA

9 metre boy ve 3 metre enin altında bir boyuta ve 4 tonun altındaki bir ağırlığa sahip olan Oceanis 30.1, bir profesyonel tarafınca ekstra bir yük sorunu yaşamadan karayoluyla taşınabilir. Hareketli salması ve kaldırılabilir direk versiyonu ile kanallarda ve nehirlerde rahatlıkla yelken yapılabilir.

DÜMEN SEÇENEĞİ

Oceanis 30.1 de yelkenciler çift dümen palası üzerinde yer alan bir yeke veya çift dümen arasında bir seçim yapabilir.

KOKPİT

Çift dümen planında oldukça geniş bir kokpit elde edilir. Geniş ve katlanabilir kokpit masasının her iki yanında yer alan uzun oturma alanları 6 kişiye kadar misafir ağırlayabilir.

ÖDÜLLER

TEKNİK ÖZELLİKLER

TAM BOY:
9.53 m
GÖVDE UZUNLUĞU:
8.99 m
EN:
2.99 m
AĞIRLIK:
3 995 kg
YAKIT TANKI:
130 L
TATLI SU TANKI:
160 L
MAX MOTOR GÜCÜ(HP):
15 CV
CE SERTİFİKASI:
B6/C8/D10 in progress

BENETEAU TEMSİLCİSİ ARA

TASARIMCILAR

SERİNİN DİĞER MODELLERİ

ETKİNLİK TAKVİMİ