Oceanis 40.1

TEKNE TASARIMI :
Marc Lombard
İÇ MEKAN TASARIMI :
Nauta Design

OCEANIS 40.1

Oceanis 51.1’in esintilerini taşıyan, bu 40 feet’lik Oceanis 40.1 Marc Lombard tarafından tasarlanmış yeni gövdesi ile rakipsiz güverte hacmi ve geniş iç mekan sunan, performanstan ödün vermeyen bir teknedir. 12 metre uzunluğundaki Oceanis 40.1 en zorlu deniz seyirlerinin gereksinimlerine uyum sağlayan ve yelkenli yolculuklarda kişisel zevklerinizi ve konforunuzu olabilecek en mükemmel şekilde karşılayan farklı düzen, taslak ve donanıma sahiptir.

DIŞ TASARIM

Hayatın tadı bir tekne üzerinde en fazla ne kadar çıkarılabilir? Oceanis 40.1 yenilikçi ve aynı zamanda göz kamaştırıcı gövde tasarımı ve pruvanın üçte birine uzanan merdivenler ile BENETEAU kendisinden taviz vermeyerek yepyeni bir çığır açmıştır. Sonuç, yüksek hız potansiyeline ve yelkenli seyahatler için gerekli olan sert gövde yapısına sahip bir tekne. Su üzerinde Nauta Desing’nın güverte planına ve ultra geniş iç mekan tasarımına sahip bu boyutlarda bir tekne hayal dahi edilemezken BENETEAU bu hayali gerçeğe dönüştürdü. 45 feet’lik bir teknede olduğunuz hissini inkar edemezsiniz!

 
 
 
 
 
 
 
 

İÇ MEKAN TASARIMI

İç mekan yaşam alanları son derece parlak yapıya sahip ceviz ya da açık meşe renkli ambiyansı ile İtalyan tasarım ofisi Nauta tarafından ustaca tasarlanmıştır. Oceanis 40.1 iki, üç ya da dört kabinli, sancakta uzun C şeklindeki mutfağı, geniş bir çalışma tezgahı ve fazlaca depolama alanını hizmetinize sunar. Lombarda masalı geniş bir salon çıkarılabilir bir oturma alanı ve merdivenin hemen yanında çalışma masası bulunmaktadır. Teknedeki her şey modülerdir, böylece herkes rüzgarın onları götürdüğü her yerde istediği gibi yaşayabilme ve keyfini çıkarabilme fırsatına sahiptir.

 
 
 

12 METRELİK ALAN

Oceanis 40.1’in felsefesi, yelken ve demirlemeyi gerçekten zevkli hale getirmektir. Mimar Marc Lombard ve BENETEAU tasarım ofisi tarafından ayrıntılı olarak çalışılan bu yelkenlinin güçlü yönleri rakipsiz bir iç mekan, büyük bir güverte planı ve seyir halindeyken kilometrelerce saat yapabilme yeteneğidir.

  • TEKNE ÜZERİNDEKİ HAYAT
  • YELKENLİDE HEYECAN ARAYANLAR İÇİN…
  • CENNET ÜZERİNDE, DAHA FAZLA ALAN!

TEKNE ÜZERİNDEKİ HAYAT

Kokpitteki ergonomik ve kolay hareketleri mümkün kılan yapısı ile Oceanis 40.1 teknedeki hayatı sizin için çok basit hale getiriyor. Hiçbir şey teknedeki yaşam sevincinize müdahale edemez. Kıç platform, daha büyük Oceanis yelkenli yatlarındakine benzer geniş bir yüzme platformuna kolayca dönüşür. Denize erişim yelkenli yatta yaşamın ayrılmaz bir parçasıdır ve Oceanis 40.1 denize erişimi hiç olmadığı kadar kolaylaştırmıştır.

YELKENLİDE HEYECAN ARAYANLAR İÇİN…

Yelken açmanın tek bir yolu olmadığından ve herkes teknelerini kendi rahat ettikleri tempolarında kullandıkları için Oceanis 40.1 birkaç versiyonu ile beraber geliyor. Teknede performansa önem veren denizciler, daha uzun direk ve daha derin salmalı First Line versiyonunu seçebilirler. Teknede direk içi sarma sistemi ve otomatik tramolalı flok yelkeni ile manevra yapmak daha kısa sürede ve daha kolay bir şekilde gerçekleşir. Yarı ful balenli klasik ana yelken de mevcuttur.

CENNET ÜZERİNDE, DAHA FAZLA ALAN!

İki tanesi kokpite bakan lumbozlar, birçok gövde ve kasara sabit camı, doğal ışığın ve havalandırmanın en verimli şekilde kullanılması sayesinde teknenin içi oldukça ferah ve parlaktır. Çok daha büyük bir tekneye adım atmış gibi hissedeceksiniz. Oceanis 40.1 herkesin teknedeki tatil fikrine uyacak 4 farklı kabin versiyonu ile geliyor. Çiftler ve geniş aileler kendilerini evlerinde hissedecekler! Owner versiyonunda ebeveyn duşlu ve her iki taraftan da kolayca erişilebilecek bir yatağa sahip. Dört kabinli versiyonda ise iki ranzalı seçenek bulunmaktadır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

TAM BOY :
12.87 m
GÖVDE BOYU :
11.99 m
GENİŞLİK :
4.18 m
DEPLASMAN :
7985 kg
YAKIT TANKI KAPASİTESİ :
195 L
TATLI SU KAPASİTESİ :
235 L
MOTOR GÜCÜ (Hp) :
45 CV
CE SERTİFİKASI :
A10/B10/C10
GENEL ÖZELLİKLER

Main Deck

2 cabins 1 head

3 cabins 1 head

3 cabins 2 head

4 cabins 2 head

BENETEAU TEMSİLCİSİ ARA

    SERİNİN DİĞER MODELLERİ

    EVENT TAKVİMİ