AIR STEP®

 

Yeni jenerasyon gövdeler hız ve ivmelenmede mükemmel performansı, güveni, konforu bir arada sunuyor.

AIR STEP®

2003’te geliştirilen Air Step teknolojisi, tutkulu bir araştırma sürecinin sonucudur. Amacı, hız ve ivmelenmede mükemmel performansı, güveni ve konforu bir arada sunan yeni jenerasyon gövdeler geliştirmekti. Bu patentli teknoloji şu an 46 feet ve üzeri teknelere uygulanmaktadır.

Beneteau Air Step® patent - Designers: Patrick Tableau, Maud Tronquez, and Rémi Laval-Jeantet.

 

TEKNOLOJİ

Havacılık endüstrisinden esinlenerek geliştirilen Air Step® gövde altında su akımının tahliyesini kolaylaştıran küçük bölmeler oluşturur ve böylece sürtünmeyi azaltır. Merkezden yayılan hava, su hattına paralel kanallar sayesinde yanlara aktarılır ve böylece teknenin stabilitesi artar. Seyir hızı artarken, yakıt harcaması azalır.

Air Step® teknolojisinin ikinci jenerasyonunda gövde altındaki hava hacmi arttırılmıştır. 18 ayı aşkın bir araştırma süreci ve 350 saatlik testten geçen bu teknoloji için kanalların şekil ve pozisyonları denenerek hava akımının farklı kombinasyonları oluşturulmuştur.

Beneteau ve Volvo işbirliği sayesinde süren araştırmalar sonucu Air Step®2 teknolojisi artık IPS motorlar ile de uyumludur. Bu yenilik sayesinde büyük motor yatlara da stabilite, güvenlik ve performans sunulacak.

 
 

AIRSTEP® AVANTAJLARI

5.5 metre dıştan takma motor yatlardan, 46 feet’lik içten takma motor yatlara kadar, Air Step® teknolojisi seyir esnasında çok büyük avantajlar sunuyor.

  • PERFORMANS
  • GÜVENLİK
  • KONFOR

PERFORMANS

 

Azalan yakıt harcaması

Daha hızlı ivmelenme

Artan azami hız

GÜVENLİK

 

Eşsiz deniz tutuşu

Dalgada daha kolay kullanım

Manevraya daha hızlı tepki

KONFOR 

 

Arka gövdede “hava yastığı” efekti

Doğrusal ivmelenme

Daha kolay manevra yeteneği